Milan, investim 20 milionë euro: “Ashtu si Theo Hernandez, Maldini beson te ai”

Kupa e Botës në Katar po hyn ne fazen e saj te fundit. Sot do të luhen ndeshjet e fundit të fazës së grupeve. Tashmë kemi verdiktet e para, me eliminime të befasishme si Belgjika, Gjermania dhe Danimarka. Tifozët e Milanit janë qartë të interesuar mbi të gjitha për lojtarët e tyre.

Francezët Theo Hernandez dhe Olivier Giroud po bëjnë mirë, ashtu si edhe Leao. Nga ana tjetër, Kjaer dhe De Ketelaere tashmë janë kthyer në shtëpi. Një tjetër element i skuadrës së Milanit që u tregua është sigurisht Sergino Dest, autori i një Botërori të shkëlqyer me fanellën e Shteteve të Bashkuara.

Një asistim vendimtar ka ardhur edhe në ndeshjen e fundit. Shpresat tani janë për të përqafuar një lojtar të ri krahasuar me atë të admiruar në pjesën e parë të sezonit. Dest ishte një afrim i fundit i merkatos. Amerikani, i nënshkruar nga Barcelona ne huazim, ​​fiton 3.5 milionë euro neto në sezon. Sigurisht jo pak. Është e qartë se te Milani besojnë.

Carlo Pellegatti, i cili foli në kanalin e tij në YouTube, tha fjalën e tij për të ardhmen e amerikanit: “Paolo Maldini ëndërron që karriera e Sergino Dest të mund të përsërisë atë të Theo Hernandez dhe Maldini i njeh mire mbrojtesit e krahut… Ndoshta ai nuk ka bërë gjëra të jashtëzakonshme deri më tani, por nga nënshkrimet e reja, ai më jep përshtypjen se është ai me më shumë personalitet, guxim, besim, dëshirë për të mahnitur.

Do të pajtohesha me Maldinin. Ai është lojtari më i pershtatshem ne San Siro, driblon, provon, por është e qartë se ai duhet të edukohet në fazën mbrojtëse, por mund të punohet për këtëa aspekt. Protagonist edhe me SHBA-në, është lojtari, i cili ndër të rinjtë mund të imitojë nënshkrimet e fundit që janë bërë”.

Ka një pengesë të rëndë: 20 milionë euro dhe 3.5 milionë euro paga, por kur Maldini beson te një lojtar gjen zgjidhjen që nuk krijon probleme në arkat e Milanit dhe që mund të ndihmojë ekipin”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *