Kontratë “urë”? Milan-Leao, mendohet strategjia ndryshe!

Milan po bëhet më optimist për rinovimin e kontratës së Rafael Leaos, i cili ende duket shumë i vendosur për të qendruar, thuhet në një raport nga La Gazzetta dello Sport. Kuqezinjtë mendojnë se ata ende kanë një shans shumë të mirë për ta bërë Leaon të përkushtojë të ardhmen e tij në klub në afat të gjatë.

Ai aktualisht është në Kupën e Botës 2022 në Katar dhe Portugalia ka rezervuar vendin e saj në raundin e 16-të, kështu që ai ka të paktën një ndeshje për të luajtur. Kjo do të thotë se nuk mund të negociohet drejtpërdrejt deri në kthimin e tij.

Komentet e tij pas ndeshjes kundër Uruguait sugjerojnë se ai e di se do të flasë me Paolo Maldinin dhe Frederic Massara pas kthimit të tij nga Katari, dhe ai gjithashtu tha se kishte një bisedë të mirë me Maldinin përpara se të largohej nga Italia.

Marrëveshja e tij përfundon në qershor 2024 dhe ka shumë interes për të. Nje formule mund te jete rinovimi per te pare se cfare ndodh dhe me pas te shitet serish por me Milanin qe do te kete ne dore edhe gurin dhe arren, sepse do te kishte kontrate te gjate…

Dhe do te mund te negocionte me skuadra te tjera lehtesisht duke bere edhe rezistence te ndryshme. Vec kesaj, do te hiqej edhe klauzola prej 150 mln eurosh dhe ndoshta mund te ulej edhe me pak per ta bere te shitshem ne nje forme tjeter…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *