“Dua të paguhem sa ai!” Kërkesa e Bennacer drejtuar Milanit! Maldini i befasuar nga ndryshimi i agjentit

Ismael Bennacer ka vendosur të ndryshojë agjentin, duke kaluar nga Moussa Sissoko te Enzo Raiola. Lojtari algjerian ka kohë që flet me Milanin për rinovimin e kontratës së tij: kuqezinjtë kishin ofruar fillimisht 3 mln euro dhe bonuse por kerkesa e lojtarit ka qene gjithmone rreth 4-4.5 milionë euro per te kapur Theo Hernandez: qe ka firmosur deri ne vitin 2027!

Tashme negociatat duhet te nisin nga e para. Daniele Longo i Calciomercato ka azhornuar lajmet e fundit: “Tashme dihet se Enzo Raiola do te jete edhe personi me te cilin Milani duhet te bisedoje. Bennacer ka informuar Maldinin dhe duket se pasi Enzo te kthehet nga pushimet e tij pasi ndodhet me Donnarumma, do te mund te bisedohet”.

Mesfushori algjerian Ismael Bennacer dëshiron që Milan të rrisë ofertën e kontratës me 1 milion euro të tjera përpara se ai të pranojë marrëveshjen dhe të qëndrojë. Siç është raportuar nga Calciomercato.com, ka një ofertë në tryezë që Bennacer të rinovojë kontratën dhe të paguhet 3 milionë euro në sezon.

Megjithatë, mesfushori nuk dëshiron ta pranojë këtë shifër dhe do të donte të paktën 4 milionë euro. Ai aktualisht fiton 1.7 milionë euro në sezon, por është një lojtar shumë më i rëndësishëm sesa kur nënshkroi për herë të parë atë marrëveshje. Ka gjithashtu shumë interes për të nga palët e pasura, gjë që përmirëson pozicionin e tij të negociatave.

Raportohet se si Manchester United ashtu edhe Liverpool në Premier League ishin shumë të etur për nënshkrimin e tij verën e kaluar, por Milani nuk ishte i shqetësuar pasi klauzola e lirimit prej 50 milionë euro kishte skaduar, kështu që një marrëveshje do të duhej të bëhej.

Carlo Pellegatti ndërhyri për çështjen në lidhje me rinovimin e Bennacer, i cili dha përditësime për këtë çështje në kanalin e tij në YouTube. Duke raportuar se çfarë filtrash nga disa thashetheme nga Algjeria, gazetari i njohur shpjegoi situatën aktuale. Fjalët e tij janë më poshtë.

“Nga Algjeria vijnë lajme të ndryshme. E para është se Bennacer do të kishte ndërruar agjentin e tij, duke kaluar nga Sissoko te Enzo Raiola. Por nuk ndalet me kaq. Sepse do të dukej përsëri nga këto media algjeriane se ai ka vendosur të ndërroje agjentinsepse dëshiron të largohet nga Milani në qershor 2023”.

“Nëse ai do të largohej nga Milani, ai do ta bënte këtë për t’u transferuar në Premier League, me nga Chelsea, Arsenal dhe Liverpool pas tij. Sipas medieve algjeriane do t’i pelqente nje kthim ne Londer. Pas lajmit, mësova se drejtuesit e kuqezinjve nuk ishin në dijeni të qëllimit të Bennacer për të ndryshuar agjentin. Dhe më thanë se do të bëjnë gjithçka për të vazhduar kontratën e tij deri në vitin 2027, si për të tjerët”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *