CDS | Gjysma e Premier League do Bennacer, klauzola dhe shqetësimi i Maldinit!

Milan po i jep përparësi rinovimit të Ismael Bennacer pasi ka shumë klube të Premier League që duan të bëjnë një lëvizje për mesfushorin, pretendon një raport. Siç është raportuar nga Corriere dello Sport, kuqezinjtë janë shumë të kujdesshëm.

Humbja e Bennacer në verë mund te jete nje rrezik pasi klauzola prej 50 mln eurosh eshte aktive edhe kete vere dhe ndaj nese nuk rinovohet ne qershor e tej mund te futen klubet qe e duan dhe ta blejne: kjo është arsyeja pse ata po punojnë shumë për të rënë dakord për një marrëveshje me të dhe agjentin e tij të ri.

Algjeriani kohët e fundit ndërroi agjentë për t’u bashkuar me Enzo Raiola, kushëririn e të ndjerit Mino Raiola. Është një lëvizje që ka shqetësuar Milanin pasi lojtari mund ta kishte bërë këtë ndryshim për të sinjalizuar më tej skuadrat e Premier League.

Skuadra si Arsenali, Chelsea, Manchester United dhe Liverpool të gjithë kanë treguar interes për Bennacer gjatë vitit të kaluar. Ndërsa rinovimi i Rafael Leaos është i rëndësishëm, ai i Bennacer mund të jetë një çështje më urgjente tani për Milanin dhe vullneti i lojtarit do të jetë vendimtar.

Maldini para pak kohesh tha se “do te flitet gjate dhjetorit me Bennacer dhe agjentin e tij per rinovimin dhe duam ta mbyllim ne ate periudhe”. Pra, Bennacer do te kthehet ne stervitje dhe aty do te nise nje diskutim tjeter…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *