LAJMI I FUNDIT | Kthesa e bujshme mbi Bennacer: ndryshon agjent! Situata

Lajmi është vërtet i bujshëm, nga Algjeria nuk kanë asnjë dyshim: Ismael Bennacer ka ndryshuar agjentin e tij. Mesfushori, me një kontratë që skadon në vitin 2024, ka braktisur agjentin e tij historik, Sissoko, për t’iu besuar agjencise se te ndjerit Mino Raiola.

Mediat e futbollit të Algjerisë hodhën sot bo*mbën. Një zgjedhje që do të ketë qartë disa implikime në fazën e negociatave. Është e vështirë të thuhet nëse rinovimi tani është më i komplikuar, por i njëjti burim raporton interesimin e Arsenalit, Chelsea dhe Liverpool për lojtarin.

Prandaj Bennacer do të donte të transferohej në Angli. Nga ana tjetër, nuk është hera e parë që mesfushori lidhet me klube të nivelit të parë të Premier League.

Prandaj, e ardhmja e Bennacer në Milano mbetet për t’u shkruar ose rishkruar. Ditët e fundit, siç është raportuar edhe në MilanLive, nënshkrimi i tij dukej shumë afër. 4/4.5 milionë euro neto në sezon deri në vitin 2027.

Kjo është shuma që do t’i kishte sjellë palët në marrëveshje dhe që do të kishte lumturuar të gjithë tifozët kuqezi dhe Stefano Pioli. Tani gjithçka mund të ndryshojë vërtet. Mbetet vetëm të presim zhvillime të reja, tashmë gjatë ditës…

Do te jete keshtu avokatja e njohur braziliane Rafaela Pimenta e cila do te merret tashme me te ardhmen e Bennacer dhe keshtu shume gjera mund te ndryshojne duke njohur mire kerkesat qe ka kjo agjenci…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *