Bëri shqiponjën para serbëve, djaloshi nga Katari: Jam tifoz i Brojës dhe Muriqit, më ka mësuar një shok për shqiponjën

Pamjet e djaloshit që bënte shqiponjën me dy krerë përpara lojtarëve serb u bënë virale mediat shqiptare. Ai quhet Ahmed Al Sheikh është është një banor i Katarit.

Ahmedi ka folur në një video të bërë për  gazetën “Blic”, ku tregon edhe lidhjen e tij me shqiptarët dhe është vërtet një histori interesante.

Al Sheikh-u rrëfen se ka mësuar për Shqipërinë nga një mik i tij, djali i ambasadorit të Kosovës, dhe se është ndjerë si në shtëpinë e tij në momentin që ka shkelur në vendin tonë.

“E kam mësuar shqiponjën nga një shok i imi, i cili është djali i një ambasadori të Kosovës. Ai më ka treguar shumë për lu.ftën.

Për mua personalisht shqiptarët janë të sjellshëm, shumë mikpritës. Gjatë vizitës sime në Shqipëri ata më bënë të ndihem si në shtëpinë time.

Jam lindur dhe rritur në Katar. Që nga vizita ime në Shqipëri, unë gjithmonë kam qenë tifoz i juaji. Dy lojtarët e mi të preferuar janë Broja dhe Muriqi. Rroftë Shqipëria”, ka thënë Ahmed Al Sheikh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *