Agjencia e njohur ofron lojtarin: duhen 15 mln euro!

Milan i është ofruar mundësia për të nënshkruar me anësorin e Stade Rennais, Jeremy Doku nga agjencia e tij Stellar Group, sipas një raporti. Sipas të fundit nga Calciomercato.com, drejtuesit e Milanit nuk po mendojnë vetëm për merkaton e janarit, por edhe atë të verës, siç tregohet nga fakti që ndezën diskutimet me një nga agjencitë më të mëdha në botë, Stellar Group. .

Raporti përmend se Stellar i ka ofruar Milanit mundësinë për të nënshkruar me sulmuesin e djathtë të Stade Rennais, Doku, talentin belg që u dallua në Kampionatin e fundit Evropian në ndeshjen kundër Italisë.

Doku doli në skenë me Anderlechtin si adoleshent kur shënoi 6 gola dhe shtoi 7 asistime në 37 paraqitje për skuadrën belge, duke fituar një kalim te Rennes ku ka 4 gola dhe 6 asistime në 65 ndeshje.

Ai ka një vlerë tregu prej 18 milion euro sipas Transfermarkt pasi nuk ka arritur të gjejë qëndrueshmëri me klubin e Ligue 1 dhe ai është pa një gol në ligë këtë sezon deri më tani. Madje do te ishin mjaftueshem edhe 15 mln euro dhe bonuse…

Sigurisht talenti i Doku nuk diskutohet dhe duket pak si i perhumbur ne France por eshte ende shume i ri dhe mund te rritet jashte mase ne nje ambjent ndryshe si ai i Milanit…

Kujtojme qe Stellar Group eshte edhe agjencia e cila solli Sergino Dest nga Barcelona dhe gjithashtu u rakordua me drejtuesit kuqezi per rinovimin e Pierre Kalulu qe ka nenshkruar deri ne vitin 2027 me kuqezinjte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *