Theo: “Unë supermakinë? Nëse është Ferrari, aq më mirë! Mes meje dhe Mbappé…”

Me një postim në Twitter, Franca ka festuar Theo Hernandez, protagonistin e madh, së bashku me Kylian Mbappé dhe Olivier Giroud, të Les Bleus në këtë Botëror; Mbrojtësi i krahut, në fakt, ka dy asistime në dy ndeshje të luajtura, duke arritur në 6 asistime fituese në 9 ndeshje të luajtura për kombëtaren e tij, të cilave i shtohet edhe një gol.

Që nga grumbullimi në Francë, lojtari i Milanit Theo Hernandez përshkruan kështu gjendjen e tij shpirtërore pas lëndimit të rëndë të vëllait të tij Lucas i cili ka mbyllur sezonin dhe madje ishte duke menduar te mbyllte karrieren por nena e tij dhe Theos bene qe te vazhdonte…

“Unë luaj për të dy, per vete dhe per vellain tim Lucas! Kur mësuam për thirrjen time, ai ishte krenar për mua dhe ndjenja ishte e ndërsjellë. Nuk është e lehtë për të, ai do të duhet të qëndrojë ende për një kohë të gjatë jashte. E kuptoj gjendjen e tij dhe kemi folur gjate se bashku.

Por e njoh tim vella dhe do t’ia dale, do te kthehet me i forte. Kur e zura vendin e tij, as për mua nuk ishte e lehtë. Por më pas bëra atë që duhej të bëja dhe jam i lumtur qe jemi kualifikuar me tej”.

A i keni thënë ndonjë gjë në veçanti? “Ne kemi folur çdo ditë që kur ai u largua nga kampi stërvitor ketu ne Katar. Ne duhet të fitojmë çdo ndeshje dhe t’i sjellim kupën. Kete po, ia kam thene, do te mundohem maksimalisht te sjell trofeun…”.

Theo Hernandez flet në konferencën për shtyp që nga tërheqja e Francës dhe momenti më qesharak vjen kur një gazetar kinez i shpjegon se në Pekin i kanë vënë nofkën SuperCar për shpejtësinë e tij. Dhe Theo: “Epo, nëse është një Ferrari, është më mirë”.

Një Theo i qeshur dhe për më tepër, ai ka arsye të mira: u bë lojtar i rregullt për Francën, dha 6 asistime në 9 ndeshjet e para te blutë (si ai, vetëm Zidane) dhe luan në të njëjtin krah me Kylian Mbappé: “Duke luajtur me Kylian. dhe Adri (Rabiot) është një kënaqësi.

Jam krenar që jam thirrur dhe do të doja të luaja edhe në ndeshjen e radhës, por është zgjedhje e trajnerit. Une apo Mbappe me i shpejte? Nuk jemi sfiduar, por besoj se Kylian nuk kapet”. Për Francën, ndeshja kundër Tunizisë do të jetë pothuajse e parëndësishme, por kuqezinjtë tani nuk kanë një zëvendësues të vërtetë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *