“Nuk ndihem mirë. I kërkova një nder Olit! Theo? Shoh përreth dhe askush nuk i ngjan. Por pas 5 vitesh…”

Simon Kjaer, i cili nuk luajti kundër Francës me Danimarkën e tij për shkak të një problemi fizik, tha për gazzetta.it këto fjalë për gjendjen e tij: “Nuk jam mirë, kundër Francës nuk isha gati për të luajtur 90 minuta. Trajneri mori vendimin e duhur, nuk mund ta kisha ndihmuar ekipin”.

Ndër kundërshtarët me të cilët u përball kombëtarja daneze ishte Franca e Olivier Giroud. Këto janë fjalët e mbrojtësit për numrin 9 të  Milanit, qe e ka shok skuadre: “E përgëzova për golin numër 51 për kombëtaren, një numër i madh.

Por i kërkova që të shënonte një tjetër në ndeshjen tjetër, kështu që ai do të na ndihmojë të kualifikohemi. A do të rinovojë Oli me Milanin? Ne nuk kemi folur për këtë, por me të vërtetë mendoj se Olivier do të qëndrojë me ne edhe sezonin e ardhshëm.”

SUPER THEO – Kjaer më pas foli edhe për një tjetër bashkëlojtar të tij te Milani, i cili po bën shumë mirë sërish në Kupën e Botës me fanellën e Francës, pikërisht Theo Hernandez: “Theo është i çmendur, një lojtar i madh. Unë sinqerisht shikoj veten përreth dhe unë nuk shoh shumë si ai në botë, në rolin e tij.

Theo ka vrap, fizik, këmbë, di të bëjë shumë gjëra në fushë. Është një nga të paktët. E ardhmja e tij? Vërtet nuk e di ku Theo do të jetë pas pesë vitesh, por unë jam kurioz të di. Dua të shoh me kë do të luajë. Sigurisht, shpresoj që ai të jetë ende me Milanin”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *