Të gjithë të pajtohen, thirrja në rrjetet sociale: “Maldini, merre! Nxito…”

Belgjika-Marok, ndeshja e vlefshme per ndeshjen e dyte te Botërorit per kete grup, ishte një surprizë e vërtetë. Kombëtarja afrikane mposhti 2-0 Djajtë e Kuq, duke lënë pa fjalë shikuesit në Katar dhe të gjithë ata para televizorit. Një rezultat mbi të cilin shumë pak do të kishin vënë bast.

Megjithatë, Ziyech, Mazraoui & Co bënë një performancë të shkëlqyer. Rezultati flet vetë: Maroku ishte skuadra në fushë që e donte më shumë fitoren dhe që sulmonte në mënyrë të rregullt portën kundërshtare.

Asgjë për të bërë për Courtois, aktualisht portieri më i mirë në botë, i cili pësoi dy gola të punuar mirë. I pari nga Sabiri nga një goditje dënimi befasuese, i dyti nga Aboukhlal. Goli që mbylli ndeshjet erdhi në fund, protagonisti i madh Hakim Ziyech!

Një asistim i marokenit i cili vlente sa goli i shënuar nga partneri i tij. Një lojë e bukur nga playmakeri i Chelseat, i cili po le pas periudhën e tij të gjatë në hije në Londër në Kupën e Botës.

Paraqitjet e tij të mira në Katar sigurisht që po e bëjnë Paolo Maldinin të lëkundet. Për shumicën e burimeve, janari do të jetë koha e duhur për transferimin e Hakimit te Milani. Duhet të zgjidhim disa nyje të vogla ekonomike, por mundësitë janë gjithmonë më të mëdha.

Pak ditë më parë erdhi lajmi nga Spanja për disa emisarë të dërguar në Katar nga Maldini për të vëzhguar performancën e Ziyech. Raportet pozitive me siguri do t’i vijnë sot drejtorit teknik të Milanit, i cili shpresojmë se do të jetë në gjendje të kënaqë ëndrrën e mijëra tifozëve në janar.

Në pritje të merkatos së dimrit, Ziyech ka pajtur tifozerine! Ne rrjetet sociale, ne fakt, ka nisur nje vrull kerkesash qe i thone Maldinit te marre marokenin ne janar me cdo kusht sepse do t’i jepte krahut te djathte te sulmit ate qe i mungon…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *