“Luaj edhe për atë”, Theo rrëfen premtimin për të vëllain Lucas që donte të braktiste futbollin!

Me një postim në Twitter, Franca ka festuar Theo Hernandez, protagonistin e madh, së bashku me Kylian Mbappé dhe Olivier Giroud, të Les Bleus në këtë Botëror; Mbrojtësi i krahut, në fakt, ka dy asistime në dy ndeshje të luajtura, duke arritur në 6 asistime fituese në 9 ndeshje të luajtura për kombëtaren e tij, të cilave i shtohet edhe një gol.

Që nga grumbullimi në Francë, lojtari i Milanit Theo Hernandez përshkruan kështu gjendjen e tij shpirtërore pas lëndimit të rëndë të vëllait të tij Lucas i cili ka mbyllur sezonin dhe madje ishte duke menduar te mbyllte karrieren por nena e tij dhe Theos bene qe te vazhdonte…

“Unë luaj për të dy, per vete dhe per vellain tim Lucas! Kur mësuam për thirrjen time, ai ishte krenar për mua dhe ndjenja ishte e ndërsjellë. Nuk është e lehtë për të, ai do të duhet të qëndrojë ende për një kohë të gjatë jashte. E kuptoj gjendjen e tij dhe kemi folur gjate se bashku.

Por e njoh tim vella dhe do t’ia dale, do te kthehet me i forte. Kur e zura vendin e tij, as për mua nuk ishte e lehtë. Por më pas bëra atë që duhej të bëja dhe jam i lumtur qe jemi kualifikuar me tej”.

A i keni thënë ndonjë gjë në veçanti? “Ne kemi folur çdo ditë që kur ai u largua nga kampi stërvitor ketu ne Katar. Ne duhet të fitojmë çdo ndeshje dhe t’i sjellim kupën. Kete po, ia kam thene, do te mundohem maksimalisht te sjell trofeun…”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *