Kajer shfryn: “Nuk ndihem aspak mirë në stol, por u mor vendim i drejtë. Do të çmendesha nëse…”

Në fund të ndeshjes kundër Francës, Simon Kjaer komentoi për mediat daneze humbjen por edhe duke e nisur nga mungesa e tij ne fushe: “Nuk ndihem i qetë në stol. Më duhet ta them. Në të njëjtën kohë u mor një vendim i duhur”.

Nëse danezi ka vetem gjysmë ore në këmbët e tij pas nje demtimi te gjate, kjo mbetet per tu pare e provuar. Ja si e argumenton ai: “Gjithmonë mund të luftosh kundër diçkaje, por sot nuk ishte gjëja e duhur”.

Për vendimin për të mos luajtur: “Kam pasur një dialog të mirë me Kasper (Hjulmand) për këtë. Por është trajneri ai që do të duhet ta marrë këtë vendim, sepse unë nuk mund ta bëj vetë, edhe pse kam luajtur dhe jam përpjekur kaq shumë.

Unë gjithmonë dua të luaj, por kofsha nuk ishte mire fizikisht dhe të paktën jo për 90 minuta. Tani duhet ta mbaj nën kontroll per ndeshjen tjeter”. Për disponueshmërinë për ndeshjen kundër Australisë: “Sinqerisht shpresoj kështu, përndryshe do të çmendem. Prandaj u mor vendimi, për të mos rrezikuar që të përkeqësohet”

Për kualifikimin e mundshëm: “Ndihem shumë, shumë mirë për këtë. Një barazim sot nuk do t’i ndryshonte faktet. Atëherë ndoshta do të ishim përgatitur me një ndjenjë pak më ndryshe. Të paktën nuk do të na jepte ndjenjën e ndyrë. ju e merrni kur pranoni vonë.” Ne duhet të gjejmë energji dhe të punojmë shumë për t’ia dalë mbanë.

Danimarka pesoi humbjen e pare ne kete Boteror pas barazimit te arritur ndaj Tunizise. Edhe pse Christensen shenoi nje gol qe u duk se do te jepte shpresa ne nje moment kur Franca u godit psikologjikisht,erdhi goli i dyte i Mbappe. Tani duhet fitore e padiskutueshme ndaj Australise.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *