Ish-futbollisti nuk ka dyshime: “Ka pak djem të brezit të tij që janë më lart se Leao sot për sot”

Gazetari Sandro Sabatini, gjatë fjalës së tij në “Kickoff Mondiali”, foli kështu për Rafael Leaon pas golit të tij të parë me fanelen e Portugalisë ne debutimin e tij ne Boteror, duke thumbuar trajnerin Santos: “Nuk ka pasur kurre dike që shënon ne topin e parë të prekur. Ai ia doli.

Dhe nuk duhet luaje si titullar sipas trajnerit?! Nuk e kuptoj dot”. I ben jehone edhe Jeda, një ish-futbollist i Cagliarit: “Absolutisht po, ai duhet të jetë titullar me kombëtaren e Portugalise dhe nuk e kuptoj si mundi ta niste nga  stoli”.

Ish-portieri Sebastian Frey, duke folur për Twitch në “Kickoff World Cup”, gjithashtu u ndal te momenti i Rafael Leaos, i cili me Portugalinë ne fitoren 3-2 ndaj Ganes ne ndeshjen e pare te grupit per ekipin e Ronaldos & Co:

“Për atë që tregoi me Milanin sezonin e shkuar dhe atë që po bën aktualisht, mendoj se janë pak lojtare të brezit të tij që janë më lart se talenti dhe cilësitë e tij sot per sot. Kete e dallon kushdo qe e sheh te  pakten nje ndeshje Leaon”.

Leao deri tani ne Serie A ka luajtur 14 ndeshje duke shenuar 6 gola dhe asistuar 4 here. Ne Champions League portugezi ka luajtur 6 ndeshje duke shenuar 1 gol dhe dhuruar 4 asist.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *