Milan-Aouar, çmimi po bie! Plani i Maldinit në janar dhe strategjia për Adli

Siç raportohet nga Gazzetta dello Sport, emri për të ardhmen e mesfushës kuqezi është ai i Houssem Aoaur, 24-vjeçarit nga Lioni. Kontrata e futbollistit skadon në verën e vitit 2024 dhe nuk ka ndërmend të rinovojë kontratën, ai ka vendosur të provojë një eksperiencë të re pas një jete pasi u rrit dhe zhvillia te Olimpique.

Kuqezinjtë mund të presin dhe ta sjellin francezin në Milanello me një transferim të lire ne veren e ardhshme, ose të parashikojnë konkurrencë nga klubet e tjera dhe ta sjellin atë në Milano në janar si blerje përfundimtare. Vlerësimi i sotëm i Lyonit është 8 milionë euro, por me kalimin e javëve mund edhe të ule me shume.

Ne fakt sipas Gazzetta dello Sport mund te kete nje oferte rreth 6 mln euro te Lyon per te mos e humbur me zero ne veren e ardhshme ndaj edhe mund te jete karta fituese. Kujdes nga konkurrenca por Maldini dhe Massara kane biseduar qe tani me agjencine e cila kuron te drejtat e lojtarit, qe eshte Stelar Group e njejta qe rinovoi kontraten e Kalulu.

Afrimi i mundshem i Aouar mund te shtyje Yacine Adli qw te largohet qe ne janar ndoshta ne huazim dhe pikerisht te Lyon qw mund te doje nje mesfushor te ri deri ne fund te sezonit.

Lojtari pelqehet nga Lyon por problemi qendron te fakti se Milani deshiron garanci qe te luaje dhe sidomos te mos jete e drejta e blerjes ose te futet blerje dhe kunderblerje me nje diference te vogel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *