Gent Pjetri tregon si i mori shtëpinë ish-nusja: Më kapi mat duke…

Intervista e tij pas një mungesë disa vjeçare në ekran, shoqëruar me një rrëfim prekës bëri jo pak bujë mediatike dhe ngjalli reagime te medha.

Gentjan Pjetri, ose ndryshe i njohur si “Doktori i Fiksit” i ftuar në emisionin ‘Glamour Zone’, të moderatores Ester Bylyku në Rtv Ora, ndau me publikun rrëfime personale, përfshirë edhe divorcin me ish-gruan e tij që mesa duket nuk ka qenë një ndarje e lehtë.

“Ndahesh minimalisht me llafe, do bësh she rr. Do hapet një gjyq. Dikush do të humbë. Në këtë rast humba unë se shtëpinë e ka ajo, se kam unë.”

I pyetur nëse shkak i divorcit ishte tradhëtia, ai u përgjigj. “Tra dhëti jo, flirt po dhe i kërkoj ndjesë. Për atë flirt bëri n min dhe u do gja unë”.

Genti u rikthye sërish në ekran si bashkëprezantues në një emision mëngjesi, pas vitesh mungesë. Ai tregoi si e ka përjetuar këtë eksperiencë të re në televizion.

Emocionin nuk e fsheh, madje dhe përlotet. “Më kishte marrë malli shumë. Po ta zgjas prekem. E kam adhuruar dhe e dua.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *