TS | Milan, PSG ngre presionin: përgjigjja është përfundimtare!

Botërorin e Katarit ai po e shikon nga shtëpia, por jemi të sigurt se do të jetë një nga protagonistët e Francës nga Europiani ose Boterori tjeter. Pierre Kalulu është rritur shumë në një vit. Një rritje e rëndësishme që e lejoi atë të ishte vendimtar për sprintin e kampionatit të Milanit.

Thirrja e Didier Deschamps, megjithatë, nuk arriti. Klasa e vitit 2000, që ka treguar se di të luajë edhe si qendërmbrojtës, edhe si mbrojtës i djathtë, vazhdon të jetë megjithatë një i vëzhguar special. Paolo Maldini dhe Stefano Pioli janë të vetëdijshëm se kanë në dorë një futbollist, të destinuar të përmirësohen edhe shumë.

Ai është tashmë një lojtar themelor në tabelën e shahut kuqezi, por do të bëhet edhe më i madh me kalimin e viteve. Pak javë më parë erdhi rinovimi i kontratës. Ndryshimi i agjentit favorizoi nënshkrimin, gjë që bëri që Pierre Kalulu të fitonte 2 milionë euro neto në sezon plus bonuse.

Marrëveshja e tij tani skadon në vitin 2027. Prandaj francezi mund ta konsiderojë veten të blinduar. Nga ana tjetër, jo vetëm Milani vuri re rritjen e Kalulu. Afirmimi i mbrojtësit u pa nga të gjithë: para rinovimit të kontratës flitej shumë për PSG-në.

Nuk është sekret që kampionët e Ligue 1 janë në kërkim të një qendërmbrojtësi niveli. Negociatat e Skriniar nuk marrin hov, ndaj del emri i lojtarit të Milanit. Nje interes ky qe vjen edhe nga fakti se Luis Campos njeh shume mire francezët.

Rinovimi duhet të kishte hequr përfundimisht sirenat franceze, por Tuttosport, në stendat e gazetave këtë mëngjes, nënvizon se si interesi i PSG-së është ende i gjallë. Por Milani nuk ka nder mend të dorëzohet, PSG është paralajmëruar dhe zgjedhja duket të jetë përfundimtare…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *