Gjithçka e vërtetë: Milani do talentin spanjoll, Maldini i telefonon superagjentit. Para 2 vitesh transferimi u dogj në fund…

Konfirmimet kanë mbërritur pasi raportet në Spanjë sugjeruan se Milan është në garë për të nënshkruar me mbrojtësin e talentuar të Barcelonës, Alejandro Balde.

Calcioemrcato.com raporton se Milani është i interesuar maksimalisht për Balde, një mbrojtës i majtë i lindur në vitin 2003, i cili tashmë ka grumbulluar 3 asistime në 12 paraqitje në La Liga këtë sezon për Barcelonën, duke demonstruar potencialin e tij të jashtëzakonshëm.

Kjo nuk është një ndjekje e kohëve të fundit për Milanin edhe pse sepse dy vjet më parë kuqezinjtë ishin në të vërtetë shumë afër blerjes së tij, por gjërat u prishën pikërisht në fazën përfundimtare të negociatave.

Në javët e fundit, Paolo Maldini dhe Ricky Massara kanë rivendosur kontaktet me agjentin e Balde, Jorge Mendes, por negociatat sigurisht nuk duket të jenë të lehta sepse Barcelona ka punuar prej muajsh për rinovimin e kontratës së tij që skadon në 2024.

Sidoqoftë, Blaugranët deri më tani kanë gjetur vështirësi në arritjen e një marrëveshjeje për pagën e Balde, dhe gjërat mund të ndryshojnë duke pasur parasysh që Luis Enrique i dha adoleshentit debutimin e tij me kombëtaren spanjolle në fitoren e tyre në Kupën e Botës ndaj Kosta Rikës.

Milani mbetet në garë dhe shpreson të arrijë në vijën e finishit dy vjet me vonesë, për të siguruar më në fund një alternativë të besueshme për Theo Hernandez. Milan dhe Mendes jane ne kontakte te vazhdueshme dhe nese Barcelona deshton ne negociata do te vije transferimi te Milani…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *