Milani kthen “antenat” nga Torino: okazion me 10 mln euro!

Milan ruan një interes për nënshkrimin e mbrojtësit të krahut të Torinos, Wilfried Singo, por ata janë në mesin e një numri klubesh, sipas një raporti. Siç shkruan Tuttosport Juventus është klubi i fundit që i është bashkuar listës së skuadrave të Serisë A që janë të etur për nënshkrimin e Singo nga rivalët e tyre të qytetit Torino, së bashku me Milanin, Interin dhe Napolin.

Katërshja e skuadrave është tërhequr nga cilësitë e 21-vjeçarit dhe nga marzhet e tij për përmirësim, me Granatat që ka vendosur një çmim prej rreth 10 milionë euro për të mbyllur operacionin pasi të përfundojë sezoni, i cili është i përballueshëm për skuadrat e përmendura. .

Torino gjithashtu mund të jetë i gatshëm të diskutojë një marrëveshje në janar, sepse marrëveshja aktuale e Singos skadon në qershor 2024 dhe nuk ka asgjë që sugjeron se ivoriani është afër nënshkrimit të një marrëveshjeje të re, që do të thotë se ata mund të detyrohen të shesin për të hequr rrezikun për të pasur një talent te ri te largohet pa pagesë.

Një numër i klubeve janë të interesuar të nënshkruajnë gjithashtu edhe me Matteo Gabbia në huazim nga Milan në afatin kalimtar të janarit. Dukej sikur Gabbia do të largohej nga Milani në formë huazimi gjatë merkatos së verës, me Sampdorian që ishte klubi me i interesuar, por edhe pse Malick Thiaw erdhi nga Schalke 04, qendërmbrojtësi italian mbeti.

Gabbia ka bërë gjashtë paraqitje në ligë deri më tani këtë sezon, si dhe katër në Ligën e Kampionëve, duke përfshirë ndeshjen jashtë fushe kundër Dinamo Zagrebit në të cilën ai shënoi golin e tij të parë për skuadrën kuqezi.

Sipas Calciomercato.com, ‘shumë klube’ janë të interesuara për Gabbia dhe pritet të dalin me propozime për një marrëveshje huazimi në janar. Megjithatë, aktualisht drejtuesit e Milanit po planifikojnë ta mbajnë atë në skuadër të paktën deri në fund të sezonit aktual

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *