Maldini dhe Massara, “gjuetia” për djaloshin e artë brazilian! Duhen 20-25 mln euro

Milani eshte ende ne kerkim te perforcimeve si per janar, ashtu edhe ne Vere. Ne fakt, te kuqezinjte eshte ideja se per te fuqizuar ekipin duhet zgjedhur me kujdes dhe pasi te vezhgohen mire edhe shifrat dhe buxheti…

Emer i ri per mesfushen e Milanit. Kete e ka zbuluar gazetari i njohur Ekrem Konur qe shkruan se Milani eshte ne gjurmet e brazilianit te Palmeirasit, Danilo. Ne gjurmet e tij jane edhe shume skuadra te tjera si Ajax, Monaco, Arsenal dhe Atletico Madrid.

Vlera e kartonit te tij momentalisht eshte te 20-25 mln euro dhe sigurisht jo e vogel. Danilo eshte konsideruar ne Brazil si nje element i talentuar dhe mosha vetem 21 vjec eshte nje tjeter favor ne krahun e tij.

Nje mesfushor qendror me kemben e majte dhe qe mund te luaje edhe ne nje mesfushe me tre futbolliste. Vec kesaj eshte edhe 177 centimetra i gjate dhe qe ne topat ne ajer gjithashtu mund te jete thelbesor.

I rritur në akademinë e të rinjve Palmeiras ku u bashkua në vitin 2018 në moshën 17-vjeçare, ai kaloi dy sezone në akademinë e të rinjve përpara se të shtohej në ekipin e parë në vitin 2020, kur garat rifilluan pas ndalimit për shkak të pandemisë COVID-19.

Ai bëri debutimin e tij profesional më 6 shtator si zëvendësues për Patrick de Paula 10 minuta nga fundi i fitores 2-1 të Palmeiras kundër Bragantino. Katër ditë më vonë ai nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale me klubin Paulista deri në vitin 2025 dhe javën direkt pas rinovimit ai bëri gjithashtu debutimin e tij në Copa Libertadores duke luajtur në fazën e grupeve në fitoren ne transferte 2-1 kundër Club Bolívar.

https://twitter.com/theMilanZone_/status/1595366112375586817?cxt=HHwWgoC-7dnB8KMsAAAA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *