“Baba” Ismet Munishi zbulon “sekretin”: Ja çfarë ka përgatitur Xhaka ndaj Serbisë

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror” në RTV Dukagjini, trajneri i njohur Ismet Munishi ka treguar se mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, ka përgatitur një festë të veçantë ndaj Serbisë.

Zvicra do ta nis sot (e enjte) Kupën e Botës me një ndeshje ndaj Kamerunit në kuadër të Grupit G. Megjithatë, vëmendja është tek ndeshje e radhës e Helvetikëve ndaj Serbisë, pasi te Zvicra luajnë edhe shqiptarët, Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Për këtë ndeshje ka folur edhe trajneri i njohur, Ismet Munishi, i cili është i bindur se Xhaka ka përgatitur një festë të veçantë në rast se shënon gol.

“Granit Xhaka e ka përgatit një festë të veçantë nëse shënon ndaj Serbisë. Nuk mund ta zbuloj se çka, por do jetë diçka fantastike”, ka treguar Munishi në “Dueli Botëror:

Ai po ashtu shtoi se ky festim “do t’i ketë përmasat më të mëdha se të shqiponjës. Ai nuk është penduar për festimin ndaj Serbisë”.

Kujtojmë se Zvicra bën pjesë në grup me Serbinë, Kamerunin dhe Brazilin. Grup i ngjashëm më Botërorin 2018, por atëherë ishte Kosta Rika, ndërsa tani Kameruni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *