Seferi i shënon Shakhtar Donetsk, por kur tallesh e pëson keq

Taulant Seferi po vazhdon formën e mirë në Ukrainë, teksa këtë herë ka shënuar ndaj Shakhtar Donetsk në transfertë.

Vendasit po kryesonin në shifrat 2-0, teksa Seferi ngushtoi shifrat në 62. Sulmuesi shqiptar e kishte të lehtë të gjente rrjetën me portën e boshatisur pas një gabimi në mbrojtje.

Vendasit morën një penallti vetëm dy minuta më vonë ku Traore ekzekutoi panenkën më të dështuar në historinë e futbollit.

Vorskla barazoi rezultatin me anë të Chelayadin në të 75, por Shakhtari fitoi me shifrat 3-2 falë golit me penallti të Mudryk në të 86, ku këtë herë nuk u tallën në ekzekutim.

Kujtojmë se te Vorskla luajnë edhe dy shqiptarët e tjerë, ish-lojtarë të Tiranës, Ardit Toli dhe Enur Totre.

Toli u fut në fushë si zëvendësues në minutën e 77-të, ndërsa Totre nuk luajti asnjë minutë. Vorskla renditet në vendin e 6-të.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *