De Ketelaere kërkohet në Premier League: Përgjigja e Milanit

Stefano Pioli nuk ka arritur ende të nxjerrë në pah potencialin e Charles De Ketelaere dhe shpreson ta bëjë këtë në vitin 2023. Ndërkohë, ai shpreson që Botërori në Katar të jetë i mirë për lojtarin e thirrur nga Belgjika dhe që dëshiron të gjen sërish buzëqeshjen e tij pas muajve të vështirë në Itali.

Ish-talenti i Club Brugge ndoshta ka vuajtur nga presioni i krijuar nga pritshmëritë e shumta që i janë bërë. Ishte investimi i madh i Milanit në sesionin e fundit të merkatos së verës dhe shumë prisnin që do të duhej një kohë e shkurtër për të qenë vendimtar. Në vend të kësaj, ai po përpiqet të ndikojë në manovrën sulmuese të kuqezinjve dhe gjithashtu ka humbur pozicionin e tij titullar…

Edhe nëse De Ketelaere nuk po shkëlqen, Milani vazhdon të ketë besim tek ai. Ai sigurisht nuk është lojtari i parë i ri që ka nevojë për kohë para se të jetë në gjendje të tregojë të gjithë vlerën e tij. Edhe shokët e skuadrës si Sandro Tonali dhe Rafael Leao nuk shpërthyen menjëherë. Në Milanello ata dinë të jenë të durueshëm.

Në sfond nuk mungojnë klubet që, duke përfituar nga momenti negativ i playmakerit belg, do të donin ta përfitonin me vlere me te ulet. Sipas asaj që u zbulua nga TeamTalk, Leeds United nuk e ka ndalur asnjëherë monitorimin e De Ketelaere. Ai tashmë e donte shumë verën e kaluar, por preferoi Milanin. Tani ai është gati të hyjë përsëri ne gare.

Burimi gazetaresk anglez raporton se Leeds United do t’i kishte kërkuar Milanit informacione për të ardhmen e CDK-së. Drejtori sportiv Victor Orta dhe trajneri Jesse Marsch mbeten admirues të mëdhenj të futbollistit. Nëse do të kishte një mundësi për ta marrë, qoftë edhe në formë huazimi, klubi i Premier do të ishte i interesuar. Megjithatë, kuqezinjtë refuzuan qasjen e tentuar.

Paolo Maldini dhe Frederic Massara nuk duan të heqin qafe fare De Ketelaere, ata janë të bindur se djali do të jetë në gjendje të provojë se investimi i bërë ia vlen. Pioli është absolutisht i gatshëm t’i besojë atij dhe shpreson ta shohë atë edhe më të vendosur për t’u përmirësuar kur të kthehet nga Kampionati Botëror në Katar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *