CM | Skautët e Milanit në stadium për ndeshjen Marok-Kroaci! Prapaskenat

Milani ka derguar skaut ne sfiden qe u zhvillua sot mes Marokut dhe Kroacise. Drejtuesit kuqezi kane udhezuar dhe keshilluar per futbollistet qe duhen ndjekur dhe per shkak te ndonje interesi te fshehur…

Sipas Daniele Longo te Calciomercato.com në Twitter, ‘vëmendja është ndezur’ ndeshjen hapëse të fazës së grupeve të Marokut kundër Kroacisë në stadiumin Al Bayt dhe nuk është çudi që Hakim Ziyech është në mesin e emrave të përmendur.

Milani është lidhur vazhdimisht me një lëvizje për Ziyech që nga vera e kaluar, kur u duk se kishte një shans që ai të largohej nga Chelsea. Me pas, Ziyech pretendoi se me ndryshimin e trajnerit do te ndryshonin gjerat por nuk ndodhi aspak ashtu dhe tashme ne janar sheh largimin…

Megjithatë, Longo shton se Ziyech nuk është lojtari i vetëm që skautët e Milanit do të vëzhgojnë gjatë lojës pasi po shikohen ‘disa lojtarë’. Nuk jepen emra, por sigurisht që ka disa emra interesantë nga të dyja palët si Josko Gvardiol dhe Andrej Kramaric për Kroacinë plus Sofyan Amrabat dhe Youssef En-Nesyri për kundërshtarët e tyre.

Lidhur me merkaton e janarit të Milanit, Claudio Raimondi shpjegoi për SportMediaset në Italia Uno se klubi nuk ka reshtur së menduari për Hachim Ziyech: kuqezinjtë do ta donin atë në huazim me të drejtën e blerjes, por Chelsea nuk e ka hapur kurre këtë formulë.

Por kujdes nga lëvizjet e bluve që nëse do të shkonin te Cristiano Ronaldo ne janar, atëherë mund të hapnin transferimin në huazim të sulmuesit maroken te Milani duke kontribuar edhe te rroga e tij dicka…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *