WC2022/ Tifozi i Arabisë Saudite i habit të gjithë, zgjedh një mënyrë aspak të zakontë për të shkuar në stadium

Pas pak fillon ndeshja Argjentinë – Arabi Saudite. Një tifoz i Arabisë Saudite ka zgjedhur një mënyrë të pazakontë për të shkuar në stadium.

Kujtojmë se ka mijëra tifozë arab që ndodhen momentalisht në Katar dhe do të jenë prezent në stadium për ta shikuar ballafaqimin.

Argjentinasit do të synojnë të marrin pikët e plota në këtë duel që cilësohen si favoritë në letër, për të lehtësuar më tej kalimin e fazës së grupeve.

Në anën tjetër, Arabia Saudite që cilësohet si autsajderer e grupit, do të tentojë të bëjë mrekullinë. Më poshtë po ju njohim me formacionet zyrtare.

Argjentina: Martinez; Molina, Romero, Otamendi, Tagliafico; De Paul, Paredes, Papu Gomez; Messi, Lautaro Martinez, Di Maria.

Arabia Saudite: Alowais; Abdulhamid, Altambakti, Albulayhi, Alshahrani; Alfaraj, Kanno, Almalki; Albrikan, Alshehri, Aldawsari.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *