SKY SPORT | Futet edhe Milani në garë për yllin e Bundesliga-s!

Merkato e Milanit per sezonin e ardhshem do te fokusohet kryesisht te sulmi duke ditur tashme moshat e Ibrahimovic dhe Giroud, por edhe pasigurite e Origit per te dhene ate kontribut qe pritet. Ndaj, do te duhet nje sulmues i ri. Shume emra ne tavoline, shume diskutime, por edhe dicka e nisur nga buxheti.

Mes tyre, se fundmi, nje emer i ri ne skene, qe megjithate eshte lakuar shume ne merkato… 13 gola në 17 ndeshje, me fanellën e Borussia Monchengladbach! Kjo është performanca e deritanshme per Marcus Thuram. Sulmuesi francez, i cili do të luajë në Botëror, me fanellën e kombëtares se gjelave, po përgatitet të fluturojë.

Është e pashmangshme që sezonin e ardhshëm ai do te luajë për një klub të madh. Numrat për djalin e ish-mbrojtësit të Parmës dhe Juventusit, Lillian Thuram, janë të rëndësishëm dhe nuk mungojnë skuadrat që kanë kërkuar informacion nga agjenti i tij.

Shume klube kane kthyer vemendjen te Thuram pasi pikerisht ne vere ai pati nje demtim i cili preu ne nje fare menyre mundesite per ta siguruar dhe shtyu diskutimin per ne janar. Mes klubeve te interesuara, edhe Milani.

Është SkySport të raporton se Djalli është një nga skuadrat që do të donte të bllokonte lojtarin për verën e ardhshme duke bere nje goditje ne sulm. Kontrata e tij skadon më 30 qershor, kontratë që ai nuk ka ndërmend ta rinovojë.

Përveç Milanit, presion të fortë ndaj Thuram ka edhe nga Juventusi dhe mbi të gjitha nga Interi. Zikalterit u përpoqën të nënshkruanin me lojtarin. Megjithatë, një dëmtim i keq bllokoi gjithçka, me Marotta i cili më pas vendosi të sulmojë Correan.

Sot paraqet një mundësi për shumë klube, por e ardhmja e Thuramit mund të jetë ende në Gjermani. Kërcënimi më i madh, pavarësisht nga sytë e Premier League ndaj tij, përfaqësohet nga Bayern Munich, gjithmonë shumë i vëmendshëm ndaj talenteve të Bundesligës.

Nje mundesi transferimi me zero do te ishte ideale per kedo. Milani ka kerkuar informacione te agjenti dhe ne javet ne vazhdim do te kete me shume informacione ne lidhje me kete operacion merkatoje dhe se si jane shanset…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *