Kjo është 24-vjeçarja shqiptare që humbi jetën në Itali duke shkuar në punë

Një 24-vjeçare shqiptare nga Kosova është përplăs r për v d kje nga një automjet në Itali. Siç raportojnë mediet në Itali, Blerina Kryeziu ndërroi jetë mbrëmjen e djeshme në spitalin e kujdesit intensiv në Ca’ Foncello.

E reja nga Kosova që punonte si kamariere në një restorant në Itali u g dit të premten nga një automjet, por, pas tri ditësh qëndrimi në spital,ajo ndërroi jetë, pasi nuk ia doli të mbijetonte.

Blerina Kryeziu, 24-vjeçare nga Kosova, punonte si kamariere në restorantin e njohur “da Silvano”, prej më shumë se tre vitesh. E reja ishta martuar prej disa muajsh.

Të premten rreth orës 19:00 , Blerina ishte duke ecur në këmbë përgjatë rrugës në via San Martino, kur një makinë tip Nissan e g di i duke e përpl sur rreth 10 metra.

Ngjarja e trishtë ka zemëruar të gjithë banorët e zonës dhe të afërmit e 24-vjecares, e cila nuk dihet nëse do prehet në tokën tonë apo në Itali.

Komnetet ngushëlluese për familjen dhe të afërmit kanë qenë të shumta. Blerina iku në lulen e rinisë, pa pasur faj fare!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *