VIDEO/ “Natën e mirë Charles”, De Bryune nuk mban të qeshurën pasi De Ketelaere e pëson

Kombëtarja belge nis pjesëmarrjen e saj në Botërorin e të mërkurës përballë Kanadasë. Një sfidë të cilën “djajtë e kuq” duket se po e presin në humor të mirë. Edhe pse skuadra belge nuk duket më si ai ekipi që cilësohej favorit katër vite më parë, lojtarët duken shumë në humor.

Këtë e ka treguar edhe Federata belge më një postim në rrjetet sociale, teksa ka shfaqur një lojë që po zhvillohej në pishinën e hotelit. “Natën e mirë Sharl”, shkruhej në këtë postim, i cili i referohej Sharl De Ketelare.

Ky i fundit, ndërsa po luante në pushim me shokët e skuadrës, mori një goditje me top në fytyrë nga Tibo Kurtua dhe reagimi i tij bëri që të shpërthente në të qeshura edhe Kevin De Bryune.

DE KETELAERE – SHIKONI VIDEON

Sulmuesi i Milan, Charles De Ketelaere ka pranuar se duhet të rritet në klub, por ai është ende i lumtur që ka zgjedhur kuqezinjtë. Duke folur gjatë një interviste me transmetuesin italian Sky Sport, i riu belg vlerësoi kohën e tij te Milani deri më tani dhe shikoi përpara Kupën e Botës të Katarit me ekipin e tij kombëtar.

Ai iu bashkua kuqezinjve nga Club Brugge në afatin kalimtar të verës pas një negociate të gjatë dhe të zgjatur. Ai është vetëm 21 vjeç dhe po i jepet kohë për t’u zhvilluar nga klubi, por shumë mendojnë se ai duhet të kishte premtuar më shumë në muajt e parë të sezonit sesa deri më tani. Ai e pranoi veten se duhet të përmirësohet si lojtar, por theksoi se është i lumtur me vendimin për të bërë këtë lëvizje.

“Milani është një hap i madh për mua, jam shumë i lumtur me zgjedhjen time, por ka shumë faktorë që duhen marrë parasysh. Në një nivel futbolli, unë ende duhet të përmirësohem në shumë aspekte, por jam vërtet i lumtur që jam ashtu siç jam”, tha De Ketelaere.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *