Milan, kontakt mes Maldinit dhe agjentëve: përgjigja përfundimtare vjen së shpejti!

Në këto ditë thashethemet e ndryshme në merkato po intensifikohen. Për Milanin, por edhe për klubet e tjera më të mira ndërkombëtare, gati për t’u forcuar siç duhet në vitin 2023, midis janarit dhe verës së ardhshme.

Një nga thashethemet e fundit që ka mbërritur në shtëpinë e kuqezinjve ka të bëjë me një mesfushor të fortë, i cili mund të jetë shumë i dobishëm për planet e Stefano Piolit, i cili duhet të lirohet falas në qershor 2023.

Bëhet fjalë për Houssem Aouar, lojtarin e Olympique Lyonnais, të cilit i skadon kontrata dhe i cili është gjithnjë e më i prirur t’i thotë lamtumirë Francës. Milani është treguar si një nga destinacionet e mundshme.

Ditët e fundit është folur për Romën që ka një avantazh për Aouarin, duke qenë se lojtari i lindur në 1998-n tashmë ishte ndjekur dhe afruar nga verdhekuqte verën e kaluar, por pa hyrë në thelb te diskutimeve.

Tani, megjithatë, Milani do të kishte bërë përparim, thjesht për një arsye: ndërmjetësit që po kujdesen për të ardhmen e franko-algjerianit janë përpjekur në këto orë t’i ofrojnë kuqezinjve futbollistin në 2023.

Paolo Maldini dhe Frederic Massara janë në kontakt me agjencinë Stellar Group, e cila ka në dorë prokuroren e Aouar. Së shpejti palët do të përditësohen, me agjentët që duhet të sqarojnë kërkesat kontraktuale të mesfushorit të Lyonit.

Në atë moment Maldini dhe Milan do të japin një përgjigje përfundimtare për këtë objektiv të mundshëm të merkatos. Aouar ka karakteristika interesante: ai është një mesfushor sulmues që di të luajë si përballë mbrojtjes, ashtu edhe pranë sulmuesve. Një alternativë ndaj Brahim Diazit si mesfushor sulmues, por edhe si përforcim në mesfushë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *