Mike Maignan, një zgjedhje i bën tifozët e Milanit të gëzohen!

Mike Maignan ka mësuar artin e durimit, shkruan Gazzetta dello Sport. Një mision edhe më e vështirë se paraqitjet e tij te ofruara me Milanin. Sezonin e kaluar, portieri i kuqezinjve befasoi te gjithe pas operacionit në kyçin e dorës, duke u kthyer në dispozicion më herët se sa pritej.

Madje duke vënë një vendosmëri të madhe dhe një dëshirë për të shtyrë që e ndihmuan atë të kapërcejë edhe kohet e rikuperimit. Këtë herë, megjithatë, problemi ne pulpe nuk e ndihmoi: ndërsa priste, ai punoi shumë për të qenë gati për kthimin e tij.

Postimet të hedhura në rrjetet sociale përmes profilit të tij në Instagram janë të ndryshme, prandaj rikthimi i Mike Maignan është gjithnjë e më afër rikthimit në fushë. Dhe ai do të arrijë në Milanello para të tjerëve: francezi, tashmë me pushime, ka vendosur të shkurtojë pushimet për të qenë në Milano pak ditë para takimit të 2 dhjetorit.

https://twitter.com/i/status/1591875736050302981

Ende nuk ka një datë të saktë për rikthimin e tij në fushë, por një gjë është e sigurt: Maignan do të udhetoje me skuadrën për përgatitje në Dubai. Është ende herët të flitet për prezencën e tij në fushë kundër Arsenalit dhe Liverpoolit, për këtë arsye opsioni më i mundshëm, shkruan Gazzetta dello Sport, është ta shohim sërish në portë në ndeshjen holandeze jashtë fushe kundër PSV-së.

Kujtojme qe Franca besoi deri ne fund te rikthimi i tij! Sipas asaj që përsëriti gazetari francez Romain Molina, në kombëtaren franceze ka shumë mosbesim te mjeku zyrtar i Frances, për shkak të programeve të tepruara të rikuperimit për nevojat reale dhe natyrore të lojtarëve të dëmtuar;

Mes tyre është edhe portieri i Milanit Maignan, rikuperimi i të cilit do të ishte i detyruar me kërcime dhe gjeste të tjera atletike, duke shkuar kundër programit të rikuperimit të vendosur nga klubi i Milan, qe me pas ka vendosur…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *