E BUJSHME! Tare do t’i jepte për grua vajzën e tij futbollistit serb të Lazios: “Padiskutim, nëse do kisha…”

Fjalë mjalti për Milinkovic-Saviç. Këto janë shprehur në një intervistë për Mozzartsport nga drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, i cili u ndal veçanërisht në cilësitë njerëzore të mesfushorit serb: “Ai erdhi si djalë dhe tani është një burrë i rritur.

Pas tetë vitesh në klub, për ne ai është një person i rëndësishëm dhe jo vetëm një futbollist. Kjo është ajo që unë e vlerësoj më shumë tek ai. Ai është shumë i thjeshtë si person. Një qenie njerëzore e përulur. Ai kurrë nuk ka qenë mendjemadh apo arrogant.

Ai është një djalë shumë i sjellshëm. Dhe meqë lojtari është diçka tjetër… Ai mund të bëjë edhe më mirë”. Menaxheri i Lazios vazhdoi me një shaka: “Nëse do të kisha një vajzë, do t’ia jepja për martesë. A jam mjaft i qartë? Ai është një djalë shumë i qetë.

Ai ka shumë respekt për mua dhe gjithmonë e kritikoj. Ndonjehere pas nje loje, kur luan mire, vjen te me kerkoje mendimin tim, une gjithmone them qe nuk eshte mire dhe ai ben shaka se nuk jam i kenaqur kurre.

Unë gjithmonë i them atij që ta lërë pas vetes atë që ka bërë. Të vazhdojmë të shikojmë përpara dhe të rritemi”. Nje deklarate kjo qe do te ngjalle pak polemika dhe debate…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *