Transferimi i Ziyech te Milani? Nëse lojtari heq dorë nga një pjesë e rrogës. Situata

Anësori i Chelseat, Hakim Ziyech, po planifikon të përdorë Kupën e Botës FIFA të Katarit 2022 për të bindur Milanin se ata duhet të bëjnë një lëvizje për të në janar ose verë, thuhet në një raport nga mediat britanike. Siç është raportuar nga mediat në Mbretërinë e Bashkuar anësori maroken do të përpiqet të tregojë më të mirën e talentit të tij gjatë tre ndeshjeve në grup në Katar pasi është një shans i rrallë për të qenë në fushë.

Ai ka pasur një numër shumë të kufizuar minutash deri më tani këtë sezon me Chelsean si nën drejtimin e Thomas Tuchel dhe Graham Potter, kjo është arsyeja pse ai është i etur për një largim në të ardhmen e afërt. Kjo sepse do te ishin 6 muaj te tjera te shkuara dem!

Ziyech eshtë një nga yjet kryesorë të skuadrës marokene që do të thotë se do të fillojë të paktën tre ndeshje dhe mund t’i lërë përshtypje Milanit mjaftueshëm që kuqezinjtë të përpiqen ta huazojnë atë në janar nëse pagat mund të bien dakord.

Corriere dello Sport raporton sot se pista që mund të lidhë Milanin dhe Hakim Ziyech është ende gjallë. Megjithatë, negociatat mbeten po aq të ndërlikuara. Lojtari është totalisht mënjanë projektit të Chelsea dhe ka luajtur shumë pak këtë vit: për këtë arsye një formulë huazimi mund të vendoset që në janar.

Megjithatë, gjithçka lidhet me heqjen dorë që duhet të bëjë marokeni për pagën e tij, e cila aktualisht është shumë e lartë për klubin e Milan. Pra, 6 mln euro. Nese Zieych do te kerkonte 4 mln euro mund te konsiderohej, ndryshe veshtire. Por, edhe Chelsa mund te paguaje nje pjese te rroges sigurisht.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *