“Vëllezërit” italianë i prõvõkùan me: “Kosova është Serbi”! Tifozët e Napolit e pranojnë se hëngrën dăjăk në Shqipëri

Tifozët e Napolit, të cilët kishin udhëtuar drejt Shqipërisë për ta përkrahur Italinë në ndeshjen miqësore në Tiranë, kanë pranuan humbjen e betejës me Plisat, tifozët zyrtar të klubeve të Prishtinës dhe kombëtares shqiptare.

E mërkura mbrëma ishte e rezervuar për miqësoren mes Shqipërisë dhe Italisë në “Air Albania Stadium”, ndeshja e cila u mbyll me fitoren e Azurrëve 3-1.

Megjithatë, jo gjithçka shkoi në rregull, pasi para ndeshjes dhe gjatë ndeshjes pati disa përl shje mes tifozëve shqiptar dhe atyre italianë.

Ishin Plisat nga Prishtina, ata të cilët u përle hen me tifozët italianë, pasi këta të fundit pr vokuan duke brohoritur “Kosova është Serbi”.

Plisat u treguan fitimtar duke fituar betejën dhe duke i rrëmbyer një transparent apo flamur tifozëve të Napolit, të cilët kishin udhëtuar për të përkrahur Italinë.

Duelin e humbur e kanë pranuar edhe vetë tifozët e Napolit, që nëpërmjet një mesazhi në rrjetet sociale sipas asaj që publikon Telegrafi, shkruajnë:

“Më mirë me trishtimin e një dueli të humbur sesa turpi i të mos lúftú rit. Në jetë betejat fitohen dhe humben, këtë herë kemi humbur, por si gjithmonë luftuam me kokën lart dhe me nder”, shkruhet mes të tjerash.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *