Milani sfidon Sevilla dhe Atletico Madrid, opsioni surprizë por duhen 25 mln euro!

Milan është një destinacion i mundshëm për yllin e Lazios, Luis Alberto, i cili do të largohet nga klubi roman në afatin kalimtar të janarit, thuhet në një raport ne mediat italiane. Siç është raportuar nga transmetuesi italian Sport Mediaset kuqezinjtë janë një opsion surprizë për mesfushorin sulmues spanjoll, i cili nuk është në planet e Maurizio Sarri dhe është lidhur me një largim nga Lazio prej disa kohësh.

Komentet e fundit nga agjenti i tij sugjeruan se ai mund të jetë në lëvizje që në afatin kalimtar të janarit dhe një rikthim në La Liga është opsioni më i mundshëm. Dihet se janë të interesuar Villareal dhe Sevilla, por raportohet se ka interes edhe nga Milani. Mendohet të jetë një përgjigje për faktin se Charles De Ketelaere nuk ka arritur ende lartësitë që klubi priste kur nënshkroi mesfushorin sulmues holandez.

Situata – Sarri kërkon transferimin e tij çdo herë, Lotito kërkon shumë për çmimin e tij. Prandaj Luis Alberto vazhdon të qëndrojë te Lazio, pavarësisht stolave ​​të shumta që po bëhen gjithnjë e më të shumta. Kjo është edhe arsyeja pse vetë spanjolli do të hapte me kënaqësi një lamtumirë edhe në mes të sezonit, në janar, me Sevillan si destinacionin e tij të preferuar por edhe Atletico Madrid.

Problemi i vetëm është se Monchi vështirë se do t’i shpenzojë ato para gjatë merkatos së dimrit, nëse nuk vjen një ofertë shumë e rëndësishme për dy-tre piona (si En Nesyri), përndryshe ai mund të lëvizte vetëm me një hua.

Lotito zakonisht nuk i bën askujt zbritje, aq më pak nëse Luis Alberto do të qëndronte në Serinë A, ndaj do 25 mln euro. Situata me spanjollin u përkeqësua menjëherë pas ardhjes së Sarri, kur ai nuk ishte paraqitur në kampin stërvitor në Auronzo di Cadore sepse ai synonte të kthehej në Spanjë me çdo kusht. Megjithatë rinovimi kishte mbërritur vetëm sezonin e kaluar, deri në vitin 2025. Më pas lamtumira e Inzaghit dhe interesat e shumta të emrave të mëdhenj kishin gudulisur qiellzën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *