Kupa e Botës, Milani “ndan” detyrat në Katar: Maldini dhe Massara, 2 të vëzhguar kryesorë. Moncada do ndjekë diçka tjetër

Kupa e Botës është pothuajse pranë fillimit. Starti do të jete te dielen, ku vendasit e Katarit, në orën 17:00, që do të hapin ceremonine dhe do te ndeshjen ndaj Ekuadorit. Nuk do të jetë e lehtë për tifozët të shikojnë kompeticionin më të rëndësishëm ndërkombëtar për ekipet kombëtare pa Italinë. Megjithatë, do të ketë shumë arsye për ta ndjekur atë…

Nga ana tjetër, Kupa e Botës ka qenë gjithmonë një vitrinë prestigjioze, ku dalin lojtarë, shpesh të panjohur, të cilët më pas bëjnë pasurinë e klubeve të mëdha. Shume skaut do te udhetojne ne Katar për të dalluar disa talente të rinj të rinj.

Është e qartë se Milani gjithashtu do të monitorojë ngjarjen dhe siç nënvizon Corriere dello Sport, në stendat e gazetave këtë mëngjes, do ta bëjë këtë veçanërisht për dy lojtarë të rinj.

Mohammed Kudus, ylli i Ajax-it qe është thirrur në Gana. Ai është një sulmues i lindur në vitin 2000, i cili tashmë ka gola këtë sezon, në 21 ndeshje të luajtura me skuadrën e Amsterdamit. E pamundur të kalosh pa u vënë re, për të përfunduar në fokusin e klubeve të rëndësishme si Borussia Dortmund, Everton, Tottenham, Juve dhe pikërisht Milan, gjithmonë shumë të vëmendshëm ndaj të rinjve.

Për më tepër, kuqezinjtë nuk kanë reshtur së ndjekuri Pape Matar Sarr. Frederic Massara dhe Paolo Maldini u përpoqën ta huazonin në të kaluarën, por pa sukses. Në këtë Botëror, mesfushori i ri i lindur në vitin 2002 dëshiron të gdhendë një rol kryesor me fanellën e Senegalit. Kush e di nëse gjatë merkatos së janarit, Tottenham, i cili synon të fokusohet te lojtarët më me përvojë, vendos ta shesë atë…

Moncada do te niset me misionin per te pare elemente te tjere te lidhur me kombetare te dores se trete qe mund te befasojne dhe mund te kene nje karton te pranueshem. Pra, Milani do te ndaje detyrat ne Katar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *