Qytetari në Tiranë gjen portofolin me 2 mijë lekë brenda dhe bën detyrën, e zonja e portofolit bëhet e “gjallë” dhe…

Ditën e sotme një qytetar ka gjetur një portofol ne rrugë pranë Kombinatit dhe ja ka dorëzuar policisë, pra ka bërë më së miri detyrën që i takonte.

Kuleta në fjalë, kishte 2 mijë lekë, një byzylyk floriri dhe disa karta bankare. Gjeste të tilla janë të rralla në vendin tonë, por të frymëzojnë se Shqipëria mund të bëhet.

Më konkretisht, qytetari është shprehur se: Përshëndetje Joq! Sot kam gjetur një portofol në kombinat. Kishte kartën e identitetit, karta e banke, 200 lekë, dhe një byzylykë bebi.

Personi kishte inicialet Adriana.L. Po e dërzoj në polici. Nëqoftëse e lexon pronarja, të shkoj të interesohet që ta marri. Eshte ne komisariatin nr 6. Flm nese e postoni.

Ndërkohë, pas kontaktimit të qytetarit me JOQ ALBANIA, ka mbërritur një mesazh tjetër pranë redaksisë sonë, ku zonja që humbi kuletën thotë se:

I lutem zonjes qe e ka gjetur, nese e shikon kte postim te me kontaktoje, sepse kam kartat e bankes dhe nje byrzylyk floriri me vlere aty brenda. Shumë shumë faleminderit, po shkoje ta marre ne polici.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *