Ditë feste në familjen e Mirush Kabashit, aktori bën urimin publik me fjalë të zgjedhura

Mirush Kabashi është mjeshtri i madh i filmit dhe teatrit me shumë interpretime brilante që kanë marr duartrokitje publiku dhe kanë ndezur emocione.

Aktor i orëve të para të filmit shqiptar dhe artist i kalibrit të madh , edhe pse në pension ai vazhdojnë jetë aktiv në publik, por sa i takon jetës private gjithmonë ka ditur të ruajë një profil të ulët publik.

Por së fundmi aktori ka bërë një urim për bashkëshorten e tij. Ajo ka festuar ditëlindjen dhe në të njëjtën ditë çifti ka festuar 35 vjetorin e martesës.

“Dy gëzime në një ditë! Ditëlindja jote: Edhe 100 vite të tjera e dashur Lola! Dhe 35 vjetori i martesës sonë”, shrkuan aktori.

Jetofshim e gëzofshim së bashku… e pse jo… edhe “Martesën e Arte”(50 vjetorin)!!!”, shkruan artisti krah fotos ku i ka dhuruar një buqetë të madhe bashkëshorte së tij, Lola.

Kujtojmë se Mirush Kabashi është një nga emrat më të dashur për publikun që gjithmonë e ka mbështetur dhe e përkrahur atë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *