U takua fshehurazi me ish të dashurin, burri i merr jetën 23-vjeçares

Një 23-vjeçare ukrainase, Anastasiia Alashri, u gjet e paj etë në Fano, Itali. Autori i dyshuar, ish-bashkëshorti, 42-vjeçari egjiptian, është bllokuar në stacionin e Bolonjës.

E reja, e cila mbërriti në Itali në mars pasi u ar ratis nga Kievi punonte në një restorant në Fano por të dielën nuk u paraqit në punë dhe ala rmi u ngrit.

E reja, me sa duket, kishte shkuar te ish-i i saj para se të ndërronte jetë për të marrë disa rroba. Të dielën në mëngjes, Anastasiia kishte vendosur të kthehej në shtëpinë e saj për të marrë disa sende personale: këtu takoi ish-partnerin e saj me të cilin duket se nisi një tjetër debat i ashpër.

Që nga ai moment i kanë humbur të gjitha gjurmët, deri në atë pikë sa shoku i tij i shqetësuar ka vendosur të shkojë në polici dhe të denonc ojë ngjarjen.

Kërkimet kanë nisur menjëherë, nëpërmjet veprimeve të policisë gjyqësore të koordinuara nga Prokuroria Publike Pesaro, ku janë përfshirë ushtarët e Njësisë Hetimore Pesaro-Urbino dhe kompania Fano, e cila bëri të mundur kapjen e autorëve të dyshuar për sjelljen e keqtrajtimit duke tentuar ndoshta të largohej nga territori kombëtar.

Në dritën e elementëve të rinj të grumbulluar, Prokuroria Publike e Pesaros lëshoi një urdhër ndalimi për shtetasin egjiptian 42 vjecar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *