“O Zot merre sa më parë nënën time”, Irini Qirjako tregon historinë e pazakontë: Shkova në koncert kur ajo ndërroi jetë

E ftuar në emisionin “Vila24 këtë mëngjes, me moderatoren Brunilda Lahe ishte këngëtarja e mirënjohur Irini Qirjako. Në një rrëfim emocionues ajo ndau me shikuesit momentin e h mbjes së nënës së saj.

“Ajo nuk v ajti por iku shumë shpejt, për 4 ditë u largua nga jeta. Shkova në Athinë dhe pashë se si ishte tr nsformuar.

Thosha me vete o Zot mere sa më parë vetëm nënë time mos ta shoh kështu. Kur u ktheva në Tiranë, sepse kisha një aktivitet shumë të rëndësishëm dhe nuk mund ta lija, jeta e artistit kjo është.

Në aeroport kur zbrita e mora vesh që mamaja ime kishte nd rruar jetë. Im shoq dhe motrat nuk ma thanë por vajza në telefon ,

q va sa q va në aeroport dhe u ktheva. H mbja e nënës qenka shumë e dh mbshme. Falë saj jam bërë artiste,një grua e hekurt, punonte me burrat në zetor vetëm që unë të vazhdoja shkollën”- tregoi këngëtarja.

Kujtojmë se së fundmi këngëtarja mjaft e dashur për publikun ishte pjesë e “DWTS” ku shfaqi një dimension tjetër të asaj që kemi parë zakonisht.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *