Kăpï qytetarin prej fytï që kaloi të vijat e bardha, policia kāp “gāngstĕrĕn” në Tiranë! I bllokon edhe “Benzin”

Policia e Tiranës ka ndălűąr një 46-vjeçare pasi ăkūzöhĕt se dhū nöi një burrë te vijat e bardha. Video u bw virale dje pasdite.

Policia njofton se ‘në lidhje me një video të postuar në portale, në të cilën shfaqet një grua që ka ndaluar automjetin në vija të bardha dhe nuk respekton rregullat e qarkullimit rrugor (mosdhënie përparësie këmbësorëve), ju sqarojmë se:

Shërbimet e Policisë, menjëherë pas publikimit të pamjeve filmike, organizuan punën për identifikimin e drejtueses së automjetit që shfaqet në video. Specialistët e Qarkullimit Rrugor kanë lokalizuar automjetin dhe kanë shoqëruar drejtuesen e tij,B. R., 46 vjeçe.

Në vijim të veprimeve u bë bllokimi i automjetit tip “Benz”, ndërsa për drejtuesen e automjetit u vendos masa administrative, në bazë të Kodit Rrugor, për mosdhënie përparësie këmbësorëve’

Burri i inAtosur dhe i është kthyer keq gruas që per pak i mori j tën, por kjo e fundit nuk e ka d ruar dot këtë dhe ka dalë nga makina dhe e ka g ditur.

Ai përpiqet t’i thojë që nuk ka asnjë faj, pasi është në vijat e bardha, por gruaja nuk e ndal dh nën. Nuk është hera e parë që shohim raste të tilla ku injoranca e këtyre qytetarëve është e frikshme. Mirë që nuk respektojnë minimumin e rregullave të qarkullimit rrugor por dalin nga makina dhe të bëjnë të fortin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *