“Uragani” me vlerë 80 milionë euro: Milani duhet t’i bëjë ballë sulmit për Theo Hernandez

Milani do të mund të provojë të përfitojë nga pushimi për të rifituar shkëlqimin qe kishte humbur. Fitorja e minutës së fundit ndaj Fiorentinës, falë autogolit të Nikola Milenkovic, nuk kënaq plotësisht, pikërisht sepse në përgjithësi paraqitja nuk ishte shumë bindëse. Dhe, në këtë kuptim, nuk bëhet fjalë vetëm për një lojë, por për një periudhë.

Duhet thënë, megjithatë, se dëmtimet e shumta patën një ndikim të pashmangshëm negativ, nga Calabria te Maignan por edhe te Theo Hernandez sidomos ne Cremona. Duke folur për mbrojtësin e majtë francez, ka zëra në merkaro në lidhje me rikthimin e tij të mundshëm te Real Madrid i ish-trajnerit të Milanit, Carlo Ancelotti.

Sipas raporteve të ‘DefensaCentral’, në fakt, Theo do të ishte një nga opsionet në mendimet e ‘Blancos’ për të përmirësuar korsinë e majtë, në rast se Ferland Mendy largohet. Kontrata e francezit skadon në qershor të vitit 2025 dhe ka një vlerë prej rreth 35-40 milionë euro.

Ish-futbollisti i Lyon nuk gëzon një besim të madh në radhët e ‘Merengues’, për rrjedhojë nuk do të përjashtohej aspak një largim, duke u përpjekur të gjejë fatin diku tjetër. Drejtuesit Maldini dhe Massara, nga ana e tyre, synojnë të refuzojnë çdo sulm nga klubet kryesore, duke pasur parasysh rëndësinë e një titullari si Theo Hernandez në tabelën e shahut të trajnerit Pioli.

Në mënyrë që Milani të lëkundet, sipas burimit të cituar, do të duhej një ofertë prej më shumë se 80 milionë euro. Pak më e ulët, shifra që mund të mjaftonte për të siguruar performancën e Alphonso Davies (rreth 70), anësori i Bayern Munichut. Kanadezi me origjinë liberiane është një tjetër emër që ndez shumë imagjinatën e Realit.

Dhe kushtojini vëmendje edhe pistës Nuno Mendes te Paris Saint Germain, edhe nëse në këtë rast operacioni do të ishte edhe më i vështirë për shkak të marrëdhënieve disi të tensionuara mes dy klubeve të fuqishme. Së fundi, ka zgjidhje më të lira, veçanërisht në lidhje me Fran Garcìa të Rayo Vallecano dhe Borna Sosa, një lojtar në pronësi të Shtutgartit. Gjuetia për mbrojtësin e ri ka filluar dhe Milani do të duhet të ruhet nga Real Madrid!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *