Merkato e Milanit, efekt domino “Lazio-Atletico Madrid”: lirohet rruga për argjentinasin?!

Pak ditë dhe Botërori do të fillojë. Vëmendja e të gjithë tifozëve të Milanit do të përqendrohet tek lojtarët që kanë fluturuar drejt Katarit me ekipet e tyre kombëtare. Do të ndjekim ndeshjet e Francës së Giroud dhe Theo Hernandez, Danimarkës së Simon Kjaer, Portugalisë së Rafael Leaos, Shteteve të Bashkuara të Destit, Senegalit të Ballo-Toure dhe padyshim Belgjikës së Charles De Ketelaere.

Thirrja e ish-talentit të Club Brugge, i cili ka vuajtur tmerrësisht në muajt e parë te Milani, është sigurisht ai që i bëri kuqezinjtë më të lumtur. Shpresohet që lojtari të zhbllokohet dhe më pas të kthehet në Milanello i ndryshuar.

Milani ka investuar shumë në mesfushorin sulmues dhe ka nevojë për kontributin e tij. Në ndeshjet e fundit, Stefano Pioli është mbështetur shpesh te Brahim Diaz, por spanjolli mund të largohet nga Italia verën e ardhshme për t’u kthyer në Madrid. Reali është gjithnjë e më shumë i bindur se dëshiron të vë bast për 10-shin e Milanit.

Kështu, pa spanjollët, Djalli mund të vendoste të investonte në një numër tjetër dhjetë. Në Spanjë mund të ketë një mundësi për t’u kapur, ajo e Rodrigo de Paul, gati për të paketuar valixhet. Nuk është rastësi që Atletico Madrid po lëviz për të kërkuar një përforcim për mesfushën.

Sipas asaj që raportohet nga Fichajes.net, Colchoneros do të kishin në shënjestër Luis Alberton, jo një zgjedhje e parë e Maurizio Sarri. Zbarkimi i tij në kryeqytet do të favorizonte kështu largimin e Rodrigo De Paul, për të cilin Milani ka punuar prej disa kohësh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *