Befason Pavard: Dua të luaj me Giroud te Milani. Më foli për magjinë e derbit…

Benjamin Pavard, mbrojtësi i Bayern Munichut, po përgatitet për Botërorin në Katar me Francën e tij, me shpresën për të përsëritur suksesin e katër viteve më parë. Megjithatë, ndërkohë francezi po mendon edhe për të ardhmen e tij, e cila kushedi se një ditë jo shumë larg mund të jetë në Itali: në fakt, disa bashkëlojtarë tashmë po luajnë në Serinë A, duke përfshirë në veçanti mikun e tij të madh Olivier Giroud.

PAVARD DHE GIROUD – I intervistuar nga Gazzetta dello Sport, Pavard, i cili ka një kontratë me Bayernin deri më 30 qershor 2024, tha: “Kam shtatë vjet që luaj në Gjermani. Unë kam ende shumë miq në Shtutgart. Kam fituar me Bayern Munich gjithçka. Unë luaj për të fituar dhe jam në dispozicion për të vlerësuar projekte të reja interesante, por si qendërmbrojtës.

A po përpiqet Giroud të më bindë të kaloj te Milani? (qesh) Olivier gjithmonë më thotë se Italia është një vend që jeton 100% futboll. Ai më tregoi për magjinë e derbit, festimet e mëdha të tifozëve për Scudetton. Do të doja të luaja me të edhe sepse ai është një mik i madh. Do të shohim.”

SERIA A – Mbrojtësi francez nuk e mbyll derën, përkundrazi është i intriguar nga një e ardhme e mundshme në Itali: “Të fitosh nuk është kurrë e lehtë, por Seria A është shumë interesante jo vetëm për një mbrojtës si unë, por edhe sepse është shumë i hapur, siç më thonë miqtë e mi Giroud, Theo Hernandez dhe Rabiot. Vetëm shikoni duelin e vazhdueshëm mes Napolit dhe Milanit.

Dhe me Interin, i cili nuk ishte i lehtë për t’u përballur në Champions League dhe për të cilin më foli edhe Perisic. Në kohën kur Juventusi i sotëm është në rikonstruksion, së shpejti do të kthehet në nivelin e tij edhe në Evropë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *