“Unë nuk ndeshem më boksierë nga rruga”! Shkodrani Nelson Hysa i mbyll karrierën anglezit që u ndesh me Mike Tyson

Nelson Hysa ka arritur që të fitojë ndeshjen e madhe që u zhvillua në Durrës. Boksieri shkodran arriti të mposht Danny Williams, njeriun i cili ishte ndeshur edhe Mike Tyson.

Hysa arriti që të fitonte me vendim unanim të arbitrave, të cilët me pikë kurorëzuan fituesin. Menjëherë pas kësaj përballje, Williams njoftoi zyrtarisht mbylljen e karrierës. I ftuar në “Sport Magazine” që transmetohet në “Ora News” dhe moderohet nga Drilon Xhepollari, Williams u shpreh:

“Ishte një ndeshje e niveleve të larta. Njerëzit na mbështetën shumë. Ndeshja shkoi atje ku deshëm, fituam një ndeshje të madhe kundër një nga boksierëve më të mëdhenj në botë.

Të gjithë arbitrat ishin në vendim unanim për mua. Ëilliams njihet në të gjithë botën si një kundërshtar që mban shumë grushta. Nuk e kishim përgatitur një ndeshje që mbyllet me Knock-out, nuk e menduam një gjë të tilla.

Lu ova larg që të mos kishte goditje të forta nga kundërshtari. Do të mundohemi që të vazhdojmë të sjellim ndeshje të mëdha në Shqipëri, serioze. Nuk do të vijnë më boksiera nga rruga në Shqipëri. Nuk do të iki më askush i mërzitur për shkak të një cilësie të dobeët të ndeshjes.

Danny Williams mbylli përfundimisht karrierën pas kësaj ndeshje. Ishte i bindur se do të vinte dhe do të fitonte, për të vazhduar karrierën, por mesa duket nuk ia kishte dëgjuar mirë emrin Shqipërisë se këtu ka boksiera serioz”, tha Hysa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *