E bujshme! Ndeshjen mes Shqipërisë dhe Italisë do ta drejtojë arbitri shqiptar

Treshja kosovare e gjyqtarëve do ta drejtojnë miqësoren që Shqipëria e luan ndaj Italisë të mërkurën në “Air Albania”, me fillim nga ora 20:45.

Genc Nuza është gjyqtari kryesor i kësaj ndeshje, me asistentët Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj, shkruan Gazeta Olle.

Nuza përmes një postimi në profilin e tij në “Facebook” është shprehur tejet i lumtur që do ta gjykojë këtë ndeshje, duke theksuar se është një sukses për futbollin kosovar në përgjithësi.

Postimi i plotë i Genc Nuzës në Facebook: Të nderuar miq, Jam tejet i lumtur që do të jem gjyqtar kryesor në ndeshjen miqësore, SHQIPËRI – ITALI e cila do të zhvillohet në njërin nga stadiumet më moderne të Evropës, Air Albania.

Ta përfaqësosh shtetin e Kosovës dhe FFK-në, në një ndeshje të këtij nivieli është një tjetër ëndërr e realizuar dhe sukses i madh jo vetëm i imi por i gjithë futbollit kosovar në përgjithësi.

Së bashku me asistentët Fatlumin, Bujarin dhe kolegët e nderuar nga Shqipëria do të japim më të mirën në këtë ndeshje. Na prift e mbara.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *