Milan-Fiorentina: Pioli braktis San Siro-n i përlotur dhe rikthehet në Parma!

Milani e mbylli vitin 2022 në mënyrën më të mirë të mundshme. Sot në fakt ka ardhur një fitore shumë e rëndësishme në San Siro ndaj Fiorentinës së shkëlqyer të Vincenzo Italiano.

Kuqezinjtë fituan 2-1 falë golit të Leaos në minutën e dytë dhe autogolit të Milenkoviçit në ndeshjen finale. Tani djemtë e Stefano Piolit janë të dytët në renditje me 33 pikë dhe më pak se 8 nga lideri Napoli.

Megjithatë, në fund të ndeshjes pritej konferenca klasike për shtyp dhe intervista pas ndeshjes nga zoti Pioli. Ky nuk ishte rasti. Në orët e fundit, në fakt, Corriere Della Sera ka zbuluar se çfarë fshihet pas kësaj zgjedhjeje të Piolit dhe padyshim pse Paolo Maldini u shfaq në konferencën për shtyp dhe jo ai.

Mësohet se menjëherë pas fishkëllimës së finales Milan-Fiorentina, Stefano Pioli u largua i përlotur nga San Siro dhe u nis drejt Parmës për arsye rreptësisht personale. Ende nuk e dimë me siguri se çfarë ka ndodhur, por i gjithë klubi është mbledhur rreth trajnerit…

Ne fakt, sipas asaj qe qarkullon ne rrjetet sociale (ende jo e verifikuar) trajneri kuqezi ka ne gjendje te rende nje pjestar te familjes. Maldini ka shpjeguar me pas situaten por jo te trajnerit. Ndersa dolen per mediat edhe Tomori, Vranckx dhe Tonali.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *