Burri që pretendon se vjen nga viti 2671 zbulon çfarë do ndodhë më 30 nëntor dhe 1 janar

Një burrë që pretendon se është “udhëtar në kohë nga viti 2671” ka bërë publike disa fakte që do të ndodhin në muajt në vijim. Për shembull, se shtatë persona “do të bien në mënyrë misterioze nga qielli” në qershor të vitit të ardhshëm, pavarësisht se nuk do të ketë avionë që fluturojnë në qiell.

Eno Alaric, i cili publikon në TikTok me emrin e përdoruesit @radianttimetraveller, ka grumbulluar më shumë se 26,000 ndjekës në aplikacion duke postuar alarme për ngjarjet e ardhshme. Në videon e tij të fundit, e cila kishte më shumë se 1700 pëlqime, Eno shkruante: “18 qershor 2023: 7 persona bien në mënyrë misterioze nga qielli, por në atë zonë nuk fluturonte asgjë”.

Paralajmërimet e njeriut nuk mbarojnë me kaq, sepse sipas tij ka një ngjarje tjetër shumë më afër që do të ndryshojë rrjedhën e historisë. Data është 30 nëntor 2022, pra në pak ditë. Ja çfarë do të ndodhë, sipas fjalëve të tij: “30 nëntor 2022: teleskopi James Webb zbulon një planet që është një version pasqyrë i Tokës”.

Edhe në vitin 2023, megjithatë, do të ketë ngjarje për t’u kushtuar vëmendje. Jo vetëm atë të qershorit të përmendur më parë. Do të fillojë në natën e Vitit të Ri. Më 1 janar 2023, në fakt, sipas Eno, një avion që fluturon mbi trekëndëshin e Bermudës do të zhduket.

Dhe përsëri: “3 Mars 2023: një mesazh që duket se vjen nga oqeani po merret në të gjithë botën. 15 maj 2023: Një mega cunami 750 këmbë (228 metra) godet bregdetin e Kalifornisë, kryesisht San Francisko.

Eno, që besohet të jetë nga Shtetet e Bashkuara, kishte ndarë më parë informacione për planetët binjakë të Tokës, vizitorët e huaj, madje edhe portalet që hapeshin për herë të tjera. Por paralajmërimet e tij u pritën me dyshime nga përdoruesit e tjerë të mediave sociale. Dhe si t’i fajësojmë ata? Një person shkroi: “Pse është gjithmonë një lajm i keq? nuk e kuptoj”.

Një tjetër komentoi: “Nëse ai vjen nga e ardhmja, ai duhet të jetë në gjendje të na tregojë se si të pasurohemi në muajt e ardhshëm”. Dhe përsëri: “Unë e di që kjo nuk është e vërtetë, por dua që i pari (planeti binjak i Tokës) të jetë i vërtetë”. Ironia mbizotëron në komentet, si vëzhguesi: “Uaa, më në fund pak emocione në këtë botë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *