Tuttosport | Botërori në Katar mund të ndryshojë planet e Milanit për mirë dhe për keq!

Kontrata e Rafael Leaos me Milan do të skadojë në vitin 2024 dhe bisedimet aktualisht janë duke vazhduar për të zgjatur atë marrëveshje. Megjithatë, po rezulton të jetë mjaft e vështirë dhe Kupa e Botës gjithashtu luan një rol të madh në të.

Leao, natyrisht, është thirrur nga Portugalia për turneun e ardhshëm të Kupës së Botës në Katar dhe ai mund të jetë një lojtar kyç për ekipin. Ndërsa është një reklamë e shkëlqyer për Milanin, ai kompeticion nuk do t’i lehtësojë saktësisht bisedimet për rinovimin.

Siç raportohet nga Tuttosport, Kupa e Botës është një thikë me dy presa për kuqezinjtë pasi paraqitjet shumë të mira do ta vendosnin Jorge Mendes në vendin e “shoferit” në negociata. Megjithatë, ata gjithashtu mund t’i garantojnë Milanit një shumë të madhe shitjeje.

Me pak fjalë, ndërsa Kupa e Botës mund ta bëjë një rinovim edhe më të komplikuar, ai gjithashtu mund të ndihmojë Milanin të gjenerojë sa më shumë që të jetë e mundur nga një shitje.

Ajo që është e qartë është se kuqezinjtë nuk do të presin derisa të skadojë kontrata, siç bënë me Donnarumma dhe Kessie. Pra, dy rruge ka per Rafa Leao. Ose do te rinovoje pas Boterorit, ose ne qershor do te shitet, ,nese ne janar nuk ndodh ndonje cmenduri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *