Si janë të dëmtuarit? Pioli sqaron gjendjen e Ibrahimovic dhe Mike Maignan!

Zlatan Ibrahimovic është ende duke u rikuperuar nga operacioni në gju që iu nënshtrua verës dhe duket se ka bërë përparim të madh. Stefano Pioli u pyet për suedezin gjatë konferencës së tij për shtyp sot. Milani do të përballet nesër në mbrëmje me Fiorentinën dhe Stefano Pioli, duke folur në konferencën e tij të zakonshme para ndeshjes, u pyet për rikuperimin e Ibrahimovic.

Ai konfirmoi se sulmuesi është duke u përmirësuar dhe se do të udhëtojë me ta në Dubai. “Plani është që ai të vijë me ne në Dubai, por është shumë herët të thuhet se kur do të jetë i disponueshëm për të luajtur. Nga Dubai e tutje ngarkesat do të rriten: programi do të zhvillohet dita-ditës”, tha ai.

Duke pasur parasysh se dëmtimi i gjurit të Ibrahimovic ishte i madh dhe mosha e tij gjithashtu e avancuar, është e natyrshme që rikuperimi të marrë një kohë të gjatë. Rikthimi i tij në fazat e hershme të gjysmës së dytë të sezonit do të ishte një nxitje e madhe për Milanin.

Ibrahimovic, siç e dimë, është një lider në fushë dhe në momente të vështira, është gjithmonë mirë të kesh përvojën e tij. Kur ai është i shëndetshëm dhe i aftë të stërvitet vazhdimisht, ai gjithashtu di se si të gjejë rrjetën.

Por, Pioli ka folur edhe per gjendjen e Mike Maignan qe ka postuar foto nga palestra. Portieri po ben 2 muaj jashte fushave ndersa Deschamps nuk e therriti ne Kupen e Botes. Pioli u pyet: si po shkon situata e Maignan? “Ai është sigurisht më mirë, por nuk është gati të luajë nesër. Rikuperimi do të vijë më vonë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *