Rikthehet pista e verës për Maldinin?! “Nuk e kanë braktisur totalisht…”

Disa lojtarë ishin ne fokusin e Milanit gjatë merkatos se verës dhe ndërsa disa nga këto objektiva janë zbehur që atëherë, disa mbeten ende në radarin e kuqezinjve. Noa Lang është një nga këta të fundit, pohon një raport i medieve italiane.

Edhe përpara se thashethemet për Charles De Ketelaere të fillonin të shfaqeshin, Milani ishte i lidhur me një lëvizje për Lang. Negociatat me Club Brugge përfunduan duke u zhvendosur te De Ketelaere dhe kuqezinjtë më pas nuk kishin fonde për të nënshkruar me Lang.

Sulmuesi 23-vjeçar është ende në radarin e tyre, siç raportohet nga Tuttosport. Një lëvizje e ardhshme nuk mund të përjashtohet dhe nëse Leao do të largohej nga kuqezinjtë, do të ishte edhe më e rëndësishme.

Për momentin, megjithatë, Milani po punon shumë për rinovimin e Leaos dhe vetëm po monitoron situatën e Lang. Shumë do të varen nga çmimi i këtij të fundit, pasi interesi i tyre nuk varet nga e ardhmja e Leaos. Kujtojme qe Lang ne ditet e fundit te veres refuzoi transferimin te Lille pasi Brugge dhe francezet kishin akord per gati 18 mln euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *