“Të gjithë duhet të bënim më shumë, dhe unë! I kisha paralajmëruar djemtë. De Ketelaere? Harrojeni sa është paguar…”

Pasi kaloi La Spezian në San Siro jo pa mundim, Milani pati vështirësi edhe sonte në shtëpinë e Cremonese. Por këtë herë shkoi më keq, rezultati përfundimtar është 0-0 dhe është zhgënjyes. Tani në renditje skuadra është -8 pas liderit Napoli.

Stefano Pioli në fund të ndeshjes komentoi në mikrofonat e DAZN-it atë që pamë në stadiumin Giovanni Zini: “Mund të kishim bërë më shumë. Pjesa e dyte nuk ishte në nivel, e para le te themi mire. Ne duhej të lëviznim më shumë dhe të ishim më të saktë teknikisht. Ne duhej të ishim më të rrezikshëm, ata lanë pak hapësirë, por ne duhej të bënim më shumë me cilësinë tonë”.

Zëvendësuesit nuk ndikuan. Trajneri përgjigjet: “Jo. Në pjesën e dytë humbëm shpejtësinë dhe rrjedhshmërinë. Kemi fituar disa duele sulmuese. Mungonte dridhja, loja, cilësia, lëvizja”.

Rafael Leao nën pritshmëritë: “E gabuar të vësh bast për një lojtar. Ne fitojmë dhe bëjmë mirë kur punojmë si ekip. Pas kësaj paraqitje të dobët, nuk duhet të drejtoni gishtin vetëm tek një lojtar”.

Pioli priste një Cremonese si ajo që pa sonte: “Këtë qëndrim e prisnim. E dinim se çfarë duhej të bënim, jo ​​gjithmonë ia dilnim. Kjo na ka krijuar vështirësi. Në pjesën e parë kishim shanse, kur nuk i zhbllokoni këto lojëra atëherë ato komplikohen. Nuk kemi gjetur zgjidhje fituese në zonën kundërshtare”.

8 pikë larg Napolit tani: “Janë shumë. Nuk na pëlqen absolutisht kjo renditje. Të dielën kemi mundësinë të fitojmë sërish. Do të përpiqemi t’i rregullojmë gjërat me pushimin, pastaj kampionati do të jetë ende i gjatë. Ne nuk e donim këtë shkëputje. Ne e përgëzojmë Napolin, megjithatë mund të bëjmë më shumë”.

Charles De Ketelaere zhgënjyes, Pioli shpjegon: “E kuptoj efektin mediatik, le të harrojmë se sa është paguar. Sot të gjithë duhej të bënim më shumë, madje edhe unë. Duhet të kemi motivim për të bërë më mirë, mund të luajmë futboll më të mirë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *